Zapsaný Spolek AKORN je zde od roku 2010.

původně se zaregistroval před třemi předchozími lety jako občanské sdružení ACORN – Comrades Company, později přejmenovaný na AKORN, mezinárodně ACORN Czech republic.

Jako takový byl spolek přijat do mezinárodní rodiny ACORN International.

Nejprve se spolek zaobíral teorií o komunitním organizování a družstevních asociací. Jako takový vytvořil komunitu lidí bez domova s názvem Pražská Rada Lidí Bez Domova a postavil funkční squatt v obci Točná.

Spolek AKORN se snažil dále účastnit různých diskuzí, politických řešení a občanských fór.

Spolek také působí v kultuře. Existuje fb skupina Community Art a je založen i pobočný spolek Iniciativa Kulturní Emancipace (Community Art).

V roce 2018 členové a sympatizanti spolku zakládají stejnojmennou Sociální Družstevní firmu SD AKORN.

AKORN se tak tedy rozvětvuje na komunitní zaměstnaneckou, kulturní a politickou platformu. V politické platformě zatím AKORN sbírá potřebné zkušenosti, nezařazuje se do klasického pojetí pravo-levého spektra, ani nevytváří nerazí vlastní přímé politické idee, ale spíše skrze členy, zaměstnance družstva a kulturní aktivity tvoří jakýsi filtr pro podněty a náměty.

Na stránkách AKORN.cz je možnost blogů, kde si můžete založit profil a psát své názory, náměty a vize, případně je podrobit kritice dalších blogerů.