Je to vize společného domu sociálního družstva AKORN a spojených organizací, pro vytvoření mikrosocializačního koloritu, který bude dávat příležitosti na jednom místě.

Ojedinělé sociální podniky mají absenci variability výběru druhů a možností nejen zaměstnávání, ale v družstevním ducha smyslu i partnerství, podílnictví.

V reálu to vypadá tak, že kupříkladu ing arch, který je bez domova přijme s povděkem nějaké místo někde v sociální kavárně, protože se spojil s místní akční skupinou, která místní socializační prostor vytěžuje, nicméně ho vytěžuje pouze takto a oproti tomu příkladně kuchař, nebo řemeslník se dostane do jiné skupiny, která zase vytěžuje pouze administrativní úkony, nebo duševní práci.

Proto přicházíme s projektem společného domu, který by nabízel širokou škálu možností uplatnění a mimo jiné i možnost posouvat se z různých pozic, nebo provozoven, či organizací s různými zaměřeními.

Ve společném domě by měly být tedy kupříkladu dílny provozovny Restart24, sklady a základna pro provozovny Rychle a Kvalitně cz, InterieryPraha.EU, nebo StavoCOOP.

Mimo to by měl objekt disponovat byty pro vlastní sociálně potřebné zaměstnance, nebo družstevníky.

V objektu by pak měly figurovat komunitní sdílené prostory, které kulturně, ale i jinak mohou využít všechny organizace spojené v projektu a samozřejmě i sociální družstevníci.

Neměla by chybět ani sociální kavárna.

Důležitou naší součástí, na kterou jsme hrdí je vývojové středisko, dílny by měly mít i část vývojové platformy.

Loading...

Loading…