Home > Nezařazené > kultůra! > Náš Jirka Wawat

 

Jirka Wawat je drusžstevník, akorňák a taky umělecký fotograf, grafik a má blízko i k filmu…

Když jsem se ho ptal, zda by udělal se mnou článek na stránky, aby jste měli představu jací lidé tvoří AKORN, tak řekl “no já hlavně nevím k čemu to je dobré a proč právě o mě, nepřijdu si nijak důležitě výjimečný… a ani si nejsem jistý jestli jsem schopný přesně formulovat své odpovědi…

Například jak se ptáš na družstvo jak sem se do něj dostal, jednoduše, přivedl mě Fanda do hospody a ta myšlenka se mi líbí jako celek, ale možná mě na tom baví to, že někdo chce něco dělat. a je mi uplně jedno jestli je to družstvo, nebo baptistický spolek, spíš mě to láká jako výzva která mi dává šanci být u toho a sám se realizovat….

Uf tak sem to nějak formuloval, ale je to jen jedna strana mince, ono těch pro je mnohem víc, ale jsou tam i nějaká proti a ty jsou ted naprosto minimální a stejně je ani neumím formulovat….

K článku na AKORNu Názorová polarizace, aneb jak po volbách? , myslím si, že politika do AKORN-nu nepatří… maximálně může AKORN něco podpořit, ale jako celek, tedy pokud si to odhlasuje a pokud se jako celek neshodne, pak to může podpořit jednotlivec, člen AKORN, ale sám za sebe. a i když je Michal Ulvr otcem AKORN-u a jeho hlavní tahoun, tak v tom to případě je jen soukromá osoba s nějakým názorem, ale určitě ne s Názorem za nás všechny Akorňáky…..”

Michal:

Já nevím jestli jsi to četl, ale nehodnotím výsledek, ani nelobuji za jednoho z kandidátů, jen lítostním nad tím, ze už nejsme i když vzájemně v mnohém nesouhlasná, přec homogenní skupina a právě AKORN může dát východisko, v našem kruhu mezi našimi lidmi a s naší prací a to mě to přišlo smutné, já se vlastně konkrétně o politice nezmínil, jen jsem vypustil lítost nad tím, že lidé už neznají co to bylo být homogenní a zmizelo nějaké společné nadšení, když to neumí stát, umí to AKORN a zveme všechny k družstevnímu podnikání, chápu to tak, že společnost má frustraci z toho co ztratila a co se plus mínus tak nějak od revoluce s námi drželo a my nemůžeme napravovat společnost, na to nemáme sílu, ale můžeme poskytnout alternativu alespoň v malé komunitě (zatím malé), která to nadšení má…”

 

Jirka: “ne společnost se rozdělila na ty kteří měli pocit, že pečení holuby začnou létat do jejich huby…. a pak na ty kterým děla dobře když vidí hulváta jak někoho posílá do prdele..”

 

Tak to je náš Jirka…

 

Facebook Comments

One Comment, RSS

  • Michiko Presha

    says on:
    4.12.2018 at 8:48

    Whats up very nice blog!! Guy .. Excellent .. Superb .. I will bookmark your site and take the feeds additionally…I am glad to find numerous useful information right here in the publish, we want work out extra strategies on this regard, thanks for sharing.

Your email address will not be published.